ПРОГНОЗИ ВСЕСВІТНЬОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (ВООЗ)

Онкологічні захворювання є однією з основних причин захворюваності і смертності в світі. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) до 2020 року захворюваність населення земної кулі на злоякісні новоутворення вийде на перше місце.

Онкологічна захворюваність в усьому світі зростає стрімкими темпами. Так, порівняно з 1950-м вона зросла більш ніж на 50%, при цьому рак легень і товстої кишки в чоловіків – на 65%, рак яєчок, простати та нирок – на 100%, а кількість лімфом – більш ніж на 100%.

За даними ВООЗ, щороку реєструється 10–12 млн. нових випадків і помирає близько 8 млн. людей, що становить приблизно 13% усіх випадків смерті. В 2012 році (останні офіційні дані) було виявлено близько 14 млн. нових випадків захворюваності населення на злоякісні новоутворення та очікується, що в найближчі 20 років число вперше виявлених випадків захворювання зросте приблизно на 70%.

ВООЗ також прогнозує, що до 2025 року кількість випадків раку у світі перевищить 19 мільйонів на рік.
Чотири найбільш розповсюджених види злоякісних новоутворень: легенів, грудей, кишківника та простати – складають 42% усіх випадків захворювань на злоякісні новоутворення у всьому світі.

У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від наступних п’яти видів злоякісних новоутворень (в порядку убування): легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу та жінок: раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах рак шийки матки є найпоширенішим типом злоякісних новоутворень.

В світі виникла “нагальна потреба” у кращих методах виявлення, діагностики і лікування раку. Час діяти.

ПЕРЕМОЖЕМО РАК РАЗОМ!