Профілактика гінекологічного раку – запорука довгого та щасливого життя!

Злоякісні новоутворення у всьому світі є найбільшою медичною та соціальною проблемою. Мабуть, жодне зі слів не викликає такого страху у людини, як слово «рак». За останні 10 років кількість випадків онкозахворювань жіночих статевих органів зросла майже на 30%. Тому актуальність ранньої профілактики онкохвороб органів жіночої репродуктивної системи зрозуміла.

Кожна жінка знає, що проходити обстеження у лікаря гінеколога необхідно один раз на рік. Але більшість жінок не дотримуються цього правила і не проходять регулярно профілактичні огляди, а відкладають їх на невизначене майбутнє. Однак онкологічний процес не чекає. І в той час, коли жінки виконують «важливі справи» і не звертаються до лікарів, навіть коли є вже якісь симптоми, злоякісний процес прогресує.

Тому, щоб підвищити обізнаність та популяризувати профілактику, раннє виявлення, розуміння симптомів гінекологічної патології і здорового способу життя, був започаткований Всесвітній день гінекологічного раку – 20 вересня.

«У Житомирській області минулого року майже 25% з усіх онкозахворювань припадало на рак молочної залози та жіночих статевих органів. У 33% пацієнток рак шийки матки було виявлено у занедбаному стані (3-4 стадії). Відповідно лікування в таких випадках триваліше і складніше. Тож і шансів на повне одужання менше, ніж якщо терапію розпочати, коли онкопроцес ще на початковому етапі розвитку. І якби жінки хоча б раз на рік робили аналізи, цитологічні дослідження, відвідували регулярно гінеколога, то захворювання виявлялось б на ранній стадії, і тоді можливе повне одужання і позитивна динаміка лікування», – розповів директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.

Найпоширеніші онкогінекологічні захворювання, що найчастіше виявляють у жінок, – це рак шийки матки, тіла матки і яєчників.

Захворювання шийки матки, у тому числі і передпухлинні, найбільше зустрічаються у тих, хто уникає медичних оглядів. Рак шийки матки провокується вірусом папіломи людини. Основними факторами ризику виникнення даної патології є ранній початок статевого життя, часта зміна статевих партнерів, паління та хронічні запальні захворювання шийки матки.

Рак тіла матки та яєчників найчастіше виникає на фоні гормональних порушень. Ризик розвитку злоякісних новоутворень матки та яєчників збільшується після 40 років, і на початку захворювання протікає безсимптомно. До основних факторів ризику раку матки відносяться початок менструації в ранньому віці та її закінчення в пізньому віці, відсутність пологів протягом репродуктивного життя, гіпертонія, ВІЛ, венеричні захворювання, неконтрольований прийом оральних контрацептивів, генетична схильність.

Обов’язково потрібно відвідати лікаря, якщо помітили будь-які з симптомів, адже це може свідчити про наявність онкогінекологічного захворювання:

  • кровотечі під час і після статевого акту, під час менопаузи, кров’янисті виділення між менструаціями, нерегулярні місячні, здуття, метеоризм, важкість в животі, тягнучий біль внизу живота та попереку проблеми з сечовипусканням, біль в животі та спині, болі при інтимній близькості або маткові кровотечі.

Варто пам’ятати, що шанси побороти недугу є на кожній стадії, але рання діагностика суттєво їх збільшує. Тому жінкам потрібно обов’язково звернутися до лікаря у разі появи будь-яких негативних змін у своєму організмі.

Але захворюванню легше запобігти, ніж його лікувати. Тож не чекайте симптомів, а регулярно відвідуйте лікаря-гінеколога, навіть, якщо нічого не турбує.

Записатись на консультацію до лікаря можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувати з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834

Бережіть своє здоров’я! Проходьте профілактичні огляди!