Груди потрібно обстежувати, навіть якщо нічого не турбує

Останнім часом жінки дедалі більше почали стикатися із захворюванням грудей, наслідком якого є постійні стреси, шкідливі звички, зміна ритму життя, вікові зміни, спадковість. Зазвичай, виявивши якийсь збій у своєму організмі, жінки не одразу поспішають до лікаря, тому згодом хворобу лікувати стає складніше.

Рак молочної залози тривалий час ніяк не проявляється. Водночас перші симптоми захворювання можуть з’явитися аж на 3–4 стадії, коли вилікувати вже вкрай важко або ж практично не можливо.

Найбільш часто хвороба проявляється у вигляді вузлового ущільнення, і його навіть досвідчений спеціаліст не завжди може виявити без додаткових методів діагностики, не кажучи вже про самостійне виявлення пухлини пацієнтом. А тому, занедбаність раку молочної залози є досить поширеною проблемою.

«Жінки завжди знаходять можливість дбати про зовнішній вигляд, зачіску, волосся чи то манікюр. При цьому потрібно ще й знаходити час і можливість відвідати мамолога, навіть якщо молочні залози зовсім не турбують, і все ніби в нормі по зовнішнім ознакам»,– розповів Ігор Сабадаш.

Рак не розвивається за дні чи тижні, тому часто відвідувати лікаря не варто. Якщо не помічаєте в собі ніяких патологій грудей, достатньо раз на рік сходити на обстеження до мамолога і зробити УЗД. Жінкам від 40 до 50 років також слід раз на три роки проходити мамографію, а після 50 років – ра на два роки.

«Такі обстеження дозволяють побачити аномальний розвиток тканини набагато раніше, ніж лікар чи жінка самостійно зможуть виявити зміни при пальпації, та діагностувати рак на ранній стадії. У нашому закладі для послуг жінок є сучасне діагностичне обладнання для обстеження молочних залоз. Зокрема це інноваційна система обстеження молочних залоз Braster PRO, в основі якої лежить метод контактної термографії. Обстеження на такому обладнанні безболісне і безпечне, воно не несе променевого навантаження. Також є сучасний цифровий 3D – мамограф, який дає можливість позрізово обстежити молочну залозу і виявити найменші відхилення від норми», – наголошує директор закладу.

Особливо важливо проходити мамолога жінкам, які перебувають у групі ризику: якщо хтось із кровних родичів хворіли на рак молочної залози; пізні перші дітонародження; безпліддя; пізня менопауза (55 років і старші); грудне вигодовуванням менше одного року; тривала гормонозамісна терапія після менопаузи, ендокринні захворювання; постменопаузальне ожиріння; вживання алкоголю та паління.

Пам’ятайте! Регулярний огляд мамолога дозволяє вчасно виявити передракові захворювання молочної залози та пухлину на ранній стадії й отримати адекватне лікування.

Записуйтесь на прийом до лікаря закладу на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувавши з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834. Звертаємо вашу увагу, що для консультації у мамолога потрібне направлення від сімейного лікаря.

Не забувайте турбуватися про своє здоров’я! Будьте здорові!