Виявлення онкозахворювань: лікарка Житомирського онкодиспансеру розповіла, які обстеження потрібно проводити регулярно

Більше 100 седацій в місяць, тобто введення в стан медичного сну, проводять в Житомирському обласному онкологічному диспансері. Про обов’язкові щорічні обстеження та безболісні способи проведення деяких з них розповіла в ефірі Українського радіо Житомир Ольга Куліш, лікарка-анестезіолог обласного онкологічного диспансеру.

За словами Ольги Куліш, стреси, пов’язані із війною, є додатковим фактором ризику виникнення онкозахворювань. Тому раз в рік обов’язково потрібно проходити основні обстеження.

Основні обов’язкові профілактичні обстеження для виявлення онкозахворювань – це загальний аналіз крові, сечі, рентгенографія органів грудної клітки, мамографія для жінок після 40 років, огляд гінеколога, фіброгастроскопія, колоноскопія. Також огляд простати для чоловіків.

«В Житомирському обласному онкологічному диспансері це все можна пройти за попереднім записом у кваліфікованих спеціалістів, нікому не відмовляємо хоча дуже великий у нас наплив людей. Якщо є направлення від сімейного лікаря чи від лікуючого лікаря, все безкоштовно», — сказала Ольга Куліш.

За словами Ольги Куліш, часто пацієнти побоюються приходити на такі обстеження, як гастроскопія та колоноскопія, тому що думають, що це неприємно та боляче. Тому відтерміновують свій візит до лікаря і втрачають час. Але комп’ютерна томографія та ультразвукова діагностика не здатні замінити колоноскопію і гастроскопію, коментує лікарка. Це процедури, які необхідно проходити, бо вони є більш чіткими і правдивими.

«Для уникнення дискомфортних відчуттів при проведенні тих чи інших болючих маніпуляцій і процедур є такий спосіб як седація — медичний сон. Такі обстеження як гастроскопія, колоноскопія чи цистоскопія можна пройти під знеболенням седації. Це стан, з якого людина потім просто виходить, як прокидається після сну. Через 15-20 хвилин повністю все відновлюється, пацієнти часто розказують, що їм снилось», — сказала лікарка.

За її інформацією, в онкодиспансер закупили новий апарат — це інгаляційна анестезія. Медикиня сказала, що це альтернатива для тих, хто боїться наркозу та седації. Завдяки спеціальному приладу пацієнт дихає, і під час цього біль, якщо його кваліфікувати від 1 до 10, пацієнти кваліфікують 1. Але в цей момент пацієнт не спить — він заспокоюється.

Лікарка-анестезіолог Ольга Куліш навела статистику онкозахворювань за віком в Житомирському обласному онкодиспансері: 60 відсотків — пацієнти від 60 до 80 років; 30 відсотків — пацієнти від 40 до 60 років; 8 відсотків — пацієнти від 30 до 40 років.