Всесвітній день боротьби з раком легень: що треба знати

В усьому світі 1 серпня відзначається День боротьби з раком легень. На цю недугу припадає приблизно 10% випадків від усієї кількості онкологічних хвороб.

В Житомирській області минулого року було виявлено 250 нових випадків раку легень. На обліку Житомирського обласного онкодиспансеру у 2022 році перебувало 942 пацієнти з раком легень, у поточному році – 925 онкохворих. Минулого року це онкозахворювання забрало життя 170 пацієнтів, серед них 26 жінок. Щорічно захворюваність на рак легенів в області зростає приблизно на 5%.

Тому метою цього дня є поширення інформації щодо профілактичних заходів. На перше місце лікарі становлять відмову від паління, а на друге – проведення регулярних обстежень легень за допомогою томограми.

Рак легень є однією з найпідступніших хвороб, адже на ранніх стадіях його основні симптоми досить часто не проявляються. Близько 70% відсотків пацієнтів дізнаються про свій діагноз на ІІІ-ІV стадії, коли більшість методів лікування вже є малоефективними.

Основною причиною появи раку легень є куріння, незалежно від того, чи є людина активним чи пасивним курцем. За статистикою лише 10-15% людей, у яких був діагностований рак легень, не курили. Також виникнення раку легень можуть спровокувати опромінення, вплив газу радону, контакт з азбестом або іншими канцерогенами, хронічні запальні хвороби легень та імунодефіцити, сімейний анамнез щодо раку легені.

Симптомами раку легені можуть бути тривалий кашель; кровохаркання; біль у грудній клітці, що часто посилюється при глибокому вдиху, кашлі, сміху; задишку; осиплість у голосі; часті інфекції, такі як бронхіт, пневмонія.

Найкращим способом профілактики раку легені є відмова від куріння. Уважність до ранніх симптомів раку легені, вчасний візит до лікаря та регулярні профілактичні обстеження можуть допомогти виявити хворобу на ранніх стадіях та успішно її пролікувати.

Діагностика та лікування раку легень – повністю безоплатні для пацієнтів і покриваються Програмою медичних гарантій.

Записатись на обстеження та консультацію можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувати з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834.