Всесвітній день боротьби проти раку: що слід знати про хворобу

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, мета якого – підвищення обізнаності населення про захворювання, привернення уваги до запобігання та раннього виявлення цієї підступної хвороби.

Адже рак – це слово, яке все частіше лунає у нашому суспільстві. Це слово, яке не хочеться вимовляти ні вголос, ні подумки, але, враховуючі дані статистики, про нього потрібно говорити й особливо в цей день. Щорічно в світі виявляється більше 10 млн людей, в яких діагностовано онкозахворювання.

Як розповів директор Житомирського обласного онкодиспасеру Ігор Сабадаш, в Житомирській області на обліку перебуває 34,9 тис. пацієнтів з різними онкологічними хворобами.

«У 2022 році було зареєстровано близько 3,5 тис. нових випадків захворювань на рак. У більше 20% пацієнтів виявлено захворювання органів травлення, 13% – захворювання жіночих статевих органів, 10% – захворювання молочних залоз. На жаль, у майже 1,5 тис. хворих онкологія забрала життя. У половини пацієнтів, що перебувають на обліку в онкодиспансері, хворобу діагностовано на ранній стадії, решта мали рак в занедбаній формі. Якщо б пацієнти вчасно звертались до лікарів, проходили обстеження, то виникнення близько 40% захворювань раку можна було б попередити», – наголошує лікар.

Рак – це загальна назва більш, ніж для сотні захворювань, які вражають організм людини. Однією з характерних ознак раку є швидке утворення аномальних клітин, які проростають за свої межі та здатні поширюватися в інші органи.

Ігор Сабадаш відмічає, що при багатьох видах онкологічних хвороб існує високий шанс на одужання, особливо у випадках раннього виявлення та отримання кваліфікованої допомоги.

«Для виявлення онкопатологій дуже важливо щорічно проходити профілактичні огляди у сімейного лікаря, який за необхідності направить на обстеження до відповідних спеціалістів. Чим раніше буде виявлена хвороба, тим більше шансів на успішне лікування. Рання діагностика дає можливість врятувати тисячі життів, покращити самопочуття та повністю вилікувати захворювання», – підкреслює лікар.

Не варто забувати, що фізична активність, правильне харчування та уникнення стресів – це перевірений метод зниження ризику розвитку раку.

Таким чином, якщо вести здоровий спосіб життя, то можна значно знизити ризик захворіти на рак, а лікування, яке було почате на ранніх стадіях захворювання, дає хороші результати і збільшує шанси хворого на довге життя.

Записатись на прийом до лікаря закладу можна на сайті  Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувавши з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834.

У закладі працюють висококваліфіковані медичні фахівці, які надають медичну допомогу за різними профілями відповідно до сучасних національних та міжнародних стандартів. Лікарі володіють новітніми методиками оперативних втручань, постійно вдосконалюють свої знання та навики.

Рак — це не вирок. Це хвороба, з якою можна і необхідно боротись, яку можна і потрібно перемагати!