У Житомирському обласному онкодиспансері можна безоплатно обстежитись на рак

В успішному лікуванні онкологічних захворювань дуже важливу роль відіграє їх раннє виявлення. Чим раніше буде діагностовано онкопатологію, тим раніше буде розпочато лікування, тим більше шансів у пацієнта на повне одужання.

У Житомирському обласному онкодиспансері можна пройти шість безоплатних інструментальних досліджень, які передбачені Програмою медичних гарантій, для раннього виявлення онкозахворювань.

Це такі послуги:

  • мамографія — обстеження молочних залоз;
  • гістероскопія — обстеження матки;
  • гастроскопія — обстеження стравохода і шлунка;
  • колоноскопія — обстеження товстого кишківника;
  • цистоскопія — обстеження сечового міхура;
  • бронхоскопія — обстеження трахеї та бронхів.

Дослідження у Житомирському обласному онкодиспансері проводяться на сучасному обладнанні за допомогою цифрових відеосистем.

Під час обстежень пацієнтам гарантовано консультація лікаря; безпосередньо дослідження; аналіз і опис результатів; запис результатів на цифровий носій пацієнтів за бажанням; місцева або загальна анестезія при проведенні досліджень.

Для того, щоби пройти таку діагностику безоплатно, потрібно мати направлення від сімейного лікаря, з яким укладена декларація, або направлення від лікуючого лікаря.

Лікарі радять проходити мамографію жінкам у віці від 40 років, колоноскопію – пацієнтам, яким теж 40 і більше, а цистоскопію, бронхоскопію, гістероскопію і гастроскопію – у віці 50 і більше років. Сімейний лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику, спадковість може направити його на таке дослідження.

«У 2022 році на Житомирщині було зареєстровано близько 3,5 тис. нових випадків захворювань на рак. У майже половини пацієнтів, у яких було діагностовано онкологію, захворювання було вже в занедбаних стадіях. Пухлина не виникає за один день. Іноді її розвитку можуть знадобитися роки. Тож вкотре наголошую, що кожній людини потрібно звертати увагу на власне самопочуття, і у разі появі будь-яких щонайменших змін в організмі, якщо щось починає турбувати, треба обов’язково звертатись до лікаря і обстежуватись. І якщо вчасно виявити безсимптомний рак, пацієнт раніше розпочне лікування, воно буде менш травматичним та не таким тривалим ніж, якщо хворобу виявили б на більш пізній стадії», – підкреслив директор онкодиспансеру Ігор Сабадаш.

Обстеження для раннього виявлення раку у Житомирському онкодиспансері можуть пройти як жителі нашої області, так і з інших регіонів, які вимушені були через російську агресію покинути свої домівки.

Записатись на прийом до лікаря закладу можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувавши з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834.

Раннє виявлення онкологічних захворювань – запорука їх успішного лікування!