Регулярні огляди гінеколога – запорука жіночого здоров’я

Будь-яка жінка завжди хоче залишатися привабливою і випромінювати життєву енергію, а краса жінки – це, перш за все, стан її здоров’я, в тому числі і жіночої статевої системи. Дуже часто жінки в щоденній метушні, через повсякденні турботи, забувають про своє здоров’я. Нерідко вони звертаються до лікаря лише в разі поганого самопочуття, не є винятком й лікар-гінеколог.

Тому з метою привернення уваги до жіночого здоров’я та попередження розвитку серйозних патологій у жінок щорічно 10 вересня проводиться Міжнародний день гінекологічного здоров’я.

На превеликий жаль, в будь-якому віці жінку підстерігають різні недуги, які можуть не просто викликати занепокоєння, але й обернутися серйозними проблемами. Серед них – гінекологічні захворювання.

За словами директора Житомирського обласного онкодиспансеру Ігоря Сабадаша, минулого року у Житомирській області пухлини жіночих статевих органів становили 12,5% з усіх злоякісних новоутворень. У 2022 році у жінок було виявлено 427 випадків раку статевих органів, поточного року вже 285 випадків онкогінекологічних захворювань.

«Багато жінок думають, що якщо нічого не турбує, то немає сенсу звертатися до лікаря. Це абсолютно неправильна позиція, адже велика кількість гінекологічних хвороб протікає без будь-яких симптомів. Тому відвідувати лікаря-гінеколога необхідно як мінімум раз на рік, а краще – два, навіть при хорошому самопочутті. Це дасть можливість своєчасно виявити передпухлинні та пухлинні процеси. Сучасна медицина може допомогти подолати ці проблеми, дуже багато гінекологічних захворювань на ранніх стадіях лікуються легко, швидко і без ускладнень», – розповідає Ігор Сабадаш.

Гінекологічне здоров’я має великий вплив на весь організм жінки. Регулярно відвідувати гінеколога та проходити всі необхідні обстеження – золотий стандарт відмінного самопочуття для жінки. Щорічний протокол профілактичного обстеження у жінки повинен включати профогляд у гінеколога; забір мазків на аналіз виділень та ПАП- тест; кольпоскопія; УЗД органів малого тазу; огляд і пальпація молочних залоз.

Раннє виявлення гінекологічного захворювання – це великий шанс на те, що все обійдеться з мінімальними збитками для здоров’я. Кровотеча в середині циклу або після статевого акту, часті сечовипускання, що супроводжуються печінням, біль у тазовій ділянці, порушення менструального циклу – це ще далеко не весь список ознак, через появу яких слід терміново звернутися до гінеколога. Зволікання часу у такій ситуації може привести до катастрофічних наслідків. Пам’ятайте – будь-якому захворюванню легше запобігти, ніж лікувати.

Записатись на консультацію до лікаря-онколога та для проходження профілактичного обстеження можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувати з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834.