У рамках тижня боротьби з раком продовжуємо інформувати про найпоширеніші онкозахворювання. Цього разу розповімо про «чоловічу» хворобу – рак передміхурової залози (простати). Ця онкопатологія майже непомітна і досить довго прогресує в організмі, що дуже ускладнює діагностику на ранніх стадіях.
У Житомирській області в 2022 році було діагностовано 213 випадків раку простати, а минулого року виявлено 308 випадків цього онкозахворювання. У майже 40% чоловіків захворювання було виявлено в занедбаній формі.
«Рак передміхурової залози відрізняється повільним та злоякісним перебігом, пухлина росте повільно і може не проявляти себе протягом багатьох років. Більшість пацієнтів, у яких рак було діагностовано на пізніх стадіях, говорили, що взагалі ніколи не зверталися до лікаря, бо їх нічого не турбувало. І це основна проблема. Оскільки саме від цієї хвороби найчастіше помирають чоловіки», – розповів директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.
Рак передміхурової залози – це хвороба, яка може розвинутись абсолютно у будь-якого чоловіка старше 40-50 років. Серед симптомів, що можуть свідчити про захворювання, слід виділити розлади сечовипускання, болі в промежині, кров в сечі і в спермі, болісна еякуляція. Це ті симптоми, при яких пацієнт має «бігти» до лікаря.
Для того, щоб уникнути появи запущених форм захворювання, кожному чоловікові, який досяг 40-річного віку, необхідно 1 раз на рік проходити профілактичний огляд в уролога. Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (простат-специфічний антиген), що допоможе з’ясувати, чи є у чоловіка проблеми з простатою.
Ризик розвитку захворювання простати пов’язаний з рядом факторів, зокрема переохолодження; сидячий спосіб життя; хронічні соматичні хвороби (цукровий діабет, гіпертонія); стреси, безсоння або синдром хронічної втоми; зниження імунітету; шкідливі звички; травми пахової зони; венеричні захворювання; безладне статеве життя. Тож дуже важливо ставитися з увагою до свого здоров’я, оскільки чинників для розвитку захворювання простати дуже багато. Кожен має зрозуміти, що успіх у лікуванні онкологічної хвороби безпосередньо залежить від того, наскільки чоловік оперативно відвідає фахівця.
Будьте уважні до свого здоров’я, не відкладайте візити до фахівців!