В Житомирському онкодиспансері сучасний лінійний прискорювач рятуватиме життя онкопацієнтам

Незважаючи на війну, онкологія нікуди не ділась, онкохворі пацієнти, як і раніше, потребують медичної підтримки й допомоги, а також спеціалізованого лікування. В Житомирській області більше 2 тис. онкопацієнтам необхідне лікування променевою терапією із застосуванням лінійного прискорювача – прилад для опромінення злоякісних пухлин.

Житомирський онкодиспансер в цьому році, за сприяння обласної військової адміністрації та обласної ради, закупив сучасний лінійний прискорювач фірми-виробника «Elekta» (Великобританія). Даний апарат доставлять із заводу-виробника в Україну впродовж декількох місяців.

Для встановлення нового медичного обладнання буде проведена реконструкція радіологічного відділення закладу. Для цього вже розроблена проектна документація, і ремонтні роботи розпочнуться після проведення процедури закупівель, орієнтовно через місяць.

«Онкозахворюваність на Житомирщині досить висока, і з року в рік кількість хворих, на жаль, зростає. Ми поставили собі за мету зробити Житомирський онкодиспансер сучасним закладом. За останні роки зроблено реконструкцію закладу, зведена добудова, проведено ремонти приміщень, закуплялось нове медичне обладнання. Тепер настав час лінійного прискорювача. Таке обладнання дозволяє максимально ефективно лікувати найбільш поширені форми онкозахворювань. Лінійний прискорювач дасть змогу опромінювати пухлину більш точно та менше пошкоджувати здорові тканини», – розповів директор закладу Ігор Сабадаш.

Для повного забезпечення проведення променевої терапії необхідно, згідно з міжнародними розрахунками, один лінійний прискорювач на 1 млн. жителів. Проте, для стабільного забезпечення лікувального процесу, заклад потребує 2-х лінійних прискорювачів.

«Якщо розпочалось променеве лікування, то цей процес не можна зупиняти. Тож у закладі має бути другий апарат на випадок поломки або на момент технічного обслуговування. Другий лінійний прискорювач, а також МРТ-апарат, заплановано отримати від МОЗ України за рахунок централізованих державних закупівель у 2024 році», – додав керівник закладу.