В Україні ухвалено стратегію контролю злоякісних новоутворень

Кабінет Міністрів України 2 серпня 2024 року схвалив Національну стратегію щодо контролю злоякісних новоутворень до 2030 року. Крім того, затвердили план дій з її реалізації до 2025 року.

Стратегію розроблено для втілення державної політики з питань протиракової боротьби, зниження рівня захворюваності та смертності, спричиненої онкозахворюваннями, а також забезпечення високоякісного доступного лікування онкопацієнтів та їхньої реабілітації.

Національна стратегія контролю злоякісних новоутворень передбачає такі напрями роботи:

  • забезпечення первинної профілактики онкологічних захворювань та сприяння їхньому ранньому виявленню,
  • покращення доступу пацієнтів до спроможної мережі закладів охорони здоров’я,
  • підвищення рівня професійної освіти медичних працівників,
  • поінформованість населення,
  • забезпечення реабілітації, догляду та паліативної допомоги онкохворим пацієнтам та підтримка їхнім доглядальникам на всіх рівнях.

Онкологічні захворювання є одним з найважчих викликів для сфери охорони здоров’я, зокрема через зростання кількості випадків, труднощі ранньої діагностики та складне лікування. Тож варто не забувати, що відвідування щонайменше раз на рік сімейного лікаря для профілактики та виявлення раку на ранніх стадіях значно збільшує шанси на успішне лікування.

Зазначимо, що наразі на обліку Житомирського обласного онкодиспансеру перебуває 35210 пацієнтів. У першому півріччі цього року в області зареєстровано 1808 нових випадків онкозахворювань.