Рак молочної залози: як вчасно розпізнати

Оскільки захворювання молочних залоз сьогодні зустрічаються дедалі частіше, тому й розповідати про це потрібно якомога більше. Адже рак грудей вже є не лише медичною, а й суспільною проблемою, яка в Україні поглиблюється з року в рік. Недостатнє усвідомлення жінками власної відповідальності за стан здоров’я, страх перед діагнозом, небажання діяти згідно з рекомендаціями лікарів, безуспішне лікування нетрадиційними методами – все це призводить до занедбання хвороби.

Минулого року в Житомирській області було виявлено 310 нових випадків раку молочної залози. У майже кожної четвертої жінки рак було діагностовано на пізніх стадіях захворювання. Про це розповів директор Житомирського онкодиспансеру Ігор Сабадаш у Всеукраїнській день боротьби з раком молочної залози, який проводиться 20 жовтня.

«Будь-які захворювання грудей, зокрема доброякісні пухлини, мастопатія або навіть рак, можуть виникнути у жінок різних вікових категорій. Наприклад, мастопатія – це доброякісна зміна, що відбувається у грудях, і при своєчасному лікуванні вона виліковна. А ось, якщо вчасно не звернутися до лікаря і не почати лікування, то мастопатія плавно може «перекваліфікуватися» в онкологічне захворювання», – зазначив лікар.

Рак грудей на ранніх стадіях протікає безсимптомно і не завдає болю. Але, якщо у жінки з’явились прозорі або кров’янисті виділення з грудей, а також ерозії, кірочки, виразки в зоні соска, ареоли; змінився колір або структура шкіри грудей; у молочних залозах відчуваються ущільнення або новоутворення; відбулось втягнення соска; збільшились пахвові або надключичні лімфовузли, то це можуть бути симптомами раку молочної залози, тож слід негайно звернутись до лікаря.
Проте чекати на ці симптоми не потрібно. Для попередження раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя, регулярно самообстежуватись, своєчасно проходити огляди у лікаря – мамолога, робити УЗД грудних залоз і мамографічне обстеження.

«Мамографія – це найбільш ефективний спосіб обстеження здоров’я грудей на сьогоднішній день. Враховуючи нинішній розвиток медицини і цифрових медичних технологій, то мамографічне обстеження дає максимально точну картину стану молочних залоз та може виявити навіть найменші відхилення від норми. В Житомирському онкодиспансері обстеження молочних залоз проводиться на новітньому цифровому 3D – мамографі, який виявляє патологію розмірами декілька міліметрів. Більше того, апарат безпечний для жінок, адже немає негативного впливу рентгенівського випромінювання», – повідомив Ігор Сабадаш.

Мамографію призначають жінкам після 40 років, лише у деяких випадках рекомендовано жінкам молодшого віку. Пацієнткам молодшого віку при необхідності лікар може призначити УЗД.

Сучасна жінка має пам’ятати, що, навіть при відсутності скарг на здоров’я, лише регулярні відвідування лікарів дозволять виявити захворювання на ранній стадії. При своєчасному виявленні раку молочної залози можливо вилікувати більше 98% жінок.

           Записатись на консультацію до лікаря-онколога та для проходження обстеження можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувати з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834.

Бережіть себе та будьте здорові!