Не жіноча хвороба: як виявити рак грудей у чоловіків і як попередити захворювання

Рак молочної залози, як правило, вважають суто жіночим захворюванням. І для багатьох людей може викликати здивування, що цей вид раку може виникати у чоловіків. Насправді, чоловіки теж не застраховані від появи пухлин в грудних залозах, навіть злоякісних.

Рак грудей у ​​чоловіків досить рідкісне захворювання, і зустрічається в 100 разів рідше, ніж у жінок. Водночас воно не стає від цього менш небезпечним, тому ставитися до хвороби потрібно з усією серйозністю.

«Оскільки онкопатологія молочних залоз асоціюється саме з жіночою статтю, то чоловіки з такою проблемою до лікарів потрапляють на останніх стадіях. Чоловіки помиляються, що у них не може бути раку грудей. Новоутворення може виникати в будь-якому органі, як у жінок, так і у чоловіків. Чоловічі грудні залози не є виключенням. Незважаючи на те, що цей вид раку у чоловіків виявляють дуже рідко. У Житомирській області за 5 років було виявлено 19 випадків раку грудної залози у чоловіків. Проте будь-яка злоякісна пухлина – це новоутворення, яке небезпечне для здоров’я і життя хворого», – розповів директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.

Підступність раку грудей у чоловіків полягає в тому, що хворий навіть не підозрює про можливості розвитку пухлини саме в грудних залозах. Пацієнт приймає перші симптоми раку за якусь малозначиму хворобу або вважає їх ознаками подразнення або механічної травми. Тому чоловік відкладає візит до мамолога.

Оскільки у представників чоловічої статі відсутні великі обсяги м’яких тканин у грудях, пухлину можна виявити досить рано та легко. Але через те, що у більшості чоловіків навіть не виникає думки, що у них може бути така хвороба, вони часто ігнорують видимі симптоми і звертаються до лікарів, коли рак уже в занедбаній формі.

Серед причин, що сприяють появі раку молочної залози у чоловіків, можна виділити: вік 60 – 70 років; спадковість; вплив радіації чи радіопроменевої терапії; вживання естрогенів; аномалії або травми яєчок; ожиріння; недуги печінки; зловживання алкоголем і куріння; травми грудної клітки; робота на шкідливому виробництві.

До ознак раку молочної залози у чоловіків відносять:

ущільнення у грудній зоні (переважно під соском); втягнутість соска; зморшкуватість поверхні ареоли; лущення та почервоніння шкірного покриву; виділення із сосків; збільшення пахвових вузлів.

Наявність хоча б одного з перерахованих вище симптомів тягне за собою необхідність відвідати лікаря. Методи лікування чоловіків нічим не відрізняються від тих, які використовують для лікування жінок. Проте наскільки б сучасними та ефективними не були методи лікування онкології, більша частина успіху залежить від раннього виявлення захворювання та своєчасного початку лікування.

Шановні чоловіки! Якщо є якісь скарги, зовнішні зміни в області грудної залози, біль, дискомфорт та ін., обов’язково звертайтеся до мамолога.

Нагадуємо, що записатись на консультацію до лікаря можна на сайті Житомирського обласного онкодиспансеру або зателефонувати з 09-00 до 16-00 до реєстратури закладу за номерами телефонів: +38 (0412) 43-42-09, +38 (068) 98-77-834

Здоров’я = повноцінне життя!