Вживання алкоголю збільшує ризик захворювання на онкологію

Одним із факторів, що впливають на виникнення онкологічного захворювання, є алкоголь, а саме, надмірне його споживання.

Алкоголь і рак – два взаємопов’язаних поняття. Причому не має значення, що саме п’є людина: горілку, вино або пиво. Люди, які страждають на алкоголізм, частіше хворіють на онкологію – у них ризик виникнення онкологічних захворювань в 10 разів вище, ніж у тих, хто веде здоровий спосіб життя. Тож чутки про те, що алкоголіки не хворіють на рак, так як вони «лікуються» алкоголем – помилкові. Спиртні напої не вбивають ракові клітини, а провокують їх розмноження.

Не існує абсолютно безпечної дози споживання алкоголю. Вживання будь-якої дози неминуче несе певну небезпеку. Дослідженнями доведено, що найвищий ризик спостерігається серед людей, які вживають 3 алкогольні напої на день і більше. Ті, хто лише почав вживати спиртні напої або вживав та поступово збільшував дозу алкоголю у своєму раціоні, мають більше «шансів» захворіти на онкологію, ніж ті, хто залишився непитущим.

Вживання алкоголю є причиною майже 4% нових випадків раку в усьому світі. Але для деяких видів раку цифри набагато вищі. Дослідження демонструють, що алкоголь є причиною в 45% випадків раку ротової порожнини; 25% випадків раку гортані; 12% випадків раку молочної залози у жінок; 11% колоректального раку; 10,5% раку печінки; 7,7% випадків раку стравоходу.

Фахівцями доведено, що у тих, хто вживає алкоголь, різко знижується імунна система, яка допомагає боротися з онкологією. На тлі поганого імунітету розвиваються ракові пухлини, тому що організм не здатний боротися самостійно проти бактерій. Також алкоголь не дозволяє поживним речовинам потрапляти до крові, тобто необхідні вітаміни групи В, С, D, Е не надходять в тканини, і це впливає на те, що пухлина починає збільшуватися.

Навіть в малих дозах алкоголь здатний руйнувати стінки печінки і слизову шлунку. Тому тим, хто хоче захистити себе від раку, необхідно повністю переглянути свої погляди на життя. Потрібно не тільки відмовитися від вживання спиртовмісної продукції, але також змінити раціон харчування. У нього повинні входити тільки корисні продукти, які містять велику кількість вітамінів і мінералів. Природними джерелами корисних речовин є овочі і фрукти. Щоденне їх вживання дозволить підвищити імунітет, що буде хорошою профілактикою проти раку. Крім цього, потрібно почати займатися спортом. Це дозволить не тільки відновити тонус м’язів, поліпшити кровообіг, але і привести тіло в ідеальну форму.