Особливості харчування для онкологічних хворих

Онкологічне захворювання та різні методи його лікування можуть значною мірою впливати на обмін речовин і призводити до виснаження та ослаблення організму. Тому онкохворим пацієнтам вкрай важливо дотримуватись правильного режиму харчування – вживати їжу, багату вітамінами й білками не менше 4-6 разів на день, крім того, варто звертати увагу на різноманітність і смакові якості страв. Адже харчування відіграє важливу роль у лікуванні та реабілітації онкологічних хворих.

Лікарі Житомирського обласного онкологічного диспансеру радять більше вживати продуктів, що містять натуральні антиканцерогенні речовини:

жовто-зелені та помаранчеві овочі та фрукти, цитрусові фрукти, хрестоцвіті овочі, ягоди, зелені листові овочі, бобові, часник і цибуля, зелений чай, сухофрукти, молочні продукти, морські водорості та інші морепродукти;

збільшити споживання харчових волокон до 35г на день з продуктами із цільних зерен або з висівками злакових.

Існує ряд продуктів, які є не просто марними, а й небезпечними для здоров’я, особливо для пацієнтів, які проходять курс лікування онкології:

онкохворим треба вилучити зі свого раціону канцерогенні продукти – ковбаси, копчення, продукти, які піддалися промисловій переробці, смажені страви, продукти, що містять консерванти та харчові домішки.

важливо скоротити вживання смаженої на жирі їжі, білкових продуктів після високотермічної обробки, консервованих, маринованих та солоних продуктів, продуктів із добавками нітриту натрію.

При приготуванні їжі не смажити продукти, а краще варити, готувати білкові продукти в теплому режимі, а також обмежити приготування страв у фритюрницях, грилях, каструлях-скороварках.

Використовувати для пиття та приготування їжі водопровідну воду тільки після доочищення її за допомогою побутових фільтрів, а також джерельну, бутильовану екологічно чисту питну та слабомінералізовану воду.

І, безумовно, не курити і не вживати спиртного!

Бережіть своє здоровя!